Misja Dzieci Etiopii

Waleczne Dzieciaki – Misja Dzieci Etiopii

Bydgoska Sahara to piaszczysty teren dawnej żwirowni, zlokalizowany na terenie dzielnicy Bartodzieje. Stowarzyszenie Waleczne Serca, od lat propagujące sport i aktywny wypoczynek, wybrało to miejsce na zorganizowanie 10 września biegu z przeszkodami dla dzieci.

Dzieciaki były tego dnia rzeczywiście waleczne, padający deszcz nie zniechęcił ich do udziału. Na starcie stanęło prawie 500 zawodników. Startowali w 26 falach zależnych od wieku, osobno chłopcy, osobno dziewczynki.

Jak przystało na Saharę cała trasa przebiegała przez piaszczyste wydmy, piasek towarzyszył uczestnikom od startu do mety.

Swoistą walecznością musieli wykazać się również rodzice, niektórzy z trudem rozpoznawali na mecie swoje pociechy obsypane piaskiem od stóp do głów. Ale oczywiście, jak to jest w takim wypadku, przeszczęśliwe i dumne z medali wręczanych na mecie.

Stowarzyszenie Waleczne Serca organizując swoje wydarzenia, zawsze wzbogaca je o dodatkową misję. Na przykład podczas biegu z przeszkodami dla dzieci na Osowej Górze, było nią wspieranie dzieci z Zespołem Downa. Spotkanie w Kanionie Brdy zaowocowało dodatkowo pomocą dla dzieci z autyzmem.  

Tym razem wsparcie trafiło do dzieci w Etiopii. Stowarzyszenie Waleczne Serca wsparło zbiórkę naszej fundacji „Spełnij marzenie etiopskich dzieci, by zapomniały o głodzie.” Konto  zasiliła kwota 2 tyś zł, będąca częścią opłaty wpisowej uczestników biegu.

Z całego serca dziękujemy