Konflikt tlący się od kilku lat pomiędzy rządem centralnym w Addis Abebie, a lokalną administracją etiopskiej prowincji Tigrai przerodził się w listopadzie ubiegłego roku w otwartą wojnę. Wprawdzie oficjalnie ogłoszono jej zakończenie, ale nadal sytuacja jest tam bardzo niestabilna.

Docierają bardzo sprzeczne informacje, na temat ofiar i sytuacji zaopatrzeniowej. Pewne jest, że duża część mieszkańców tej prowincji straciła jakąkolwiek możliwość osiągania dochodów. Długo nie było żadnego kontaktu z osobami tam mieszkającymi, co oczywiste nie było również możliwości przekazania pomocy. Teraz czasem udaje się dodzwonić. Choć oficjalnie rząd etiopski zapewnia o możliwości dostarczenia pomocy humanitarnej, do objętej konfliktem prowincji, to organizacje charytatywne skarżą się, że jest to bardzo trudne, często niemożliwe.

Aksum

W miarę naszych możliwości zaczęliśmy zbierać środki i szukać możliwości przesłania ich do Aksum. Zawsze staramy się pomagać osobom które znamy, tak też było tym razem, przelew w wysokości 10 tyś. birr (około 250 USD) przekazaliśmy na konto Bisrata. Kwota skromna, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia. Zachęcamy do wpłat na konto naszej fundacji z adnotacją „Aksum”.

W transferze środków pomogli przyjaciele w Addis Abebie.

Serdecznie im za to dziękujemy.

Andrzej Zarzecki

Wpłat na konto Fundacji Abisynia można za pomocą karty kredytowej lub przelewem:


KONTO: 82 1870 1045 2078 1067 7050 0001