Komputer dla Daniego
Komputer przekazany

Od wielu lat przy organizacji pobytu w leżącej na południu Etiopii miejscowości Dżinka współpracowałem z Danim Galshe. Przed laty, gdy jedyną możliwością noclegu było pole namiotowe, Dani pomagał przy rozstawianiu namiotów, organizacji posiłków, drewna na ognisko, zakupie zimnego piwa – w tamtych czasach nie była to prosta sprawa. Służył radą i pomocą.

Podróże do Doliny Omo się zmieniły – dziś turyści śpią zazwyczaj w hotelach. Nie zmienił się tylko Dani, można na niego liczyć w każdej sprawie. Gdy rozmawiałem z nim na początku ubiegłego roku snuł plany budowy domu, założenia rodziny. Opowiadał, że chciałby zajmować się bardziej profesjonalną obsługą ruchu turystycznego. Do przygotowywania indywidualnych programów, komunikacji z klientami, jak również do normalnych w takiej działalności spraw biurowych potrzebował komputera.

W grudniu udało się zebrać potrzebną kwotę. Kupiłem notebook Lenovo i zabrałem go do Etiopii.

 

 

Zachęcamy do wpłat na konto Fundacji Abisynia

KONTO: 74 1140 2004 0000 3502 7731 3347

Plemię Mursi
Plemię Mursi

Pocztówka z Etiopii oryginalnym prezentem dla osoby bliskiej! Czy może być większa niespodzianka niż kartka z dalekiej Afryki? To nie tylko gratka dla kolekcjonerów, może to być również zaskakująca forma złożenia życzeń, wyznania miłosnego, prośby o spotkanie.

Do każdego, kto wpłaci na konto Fundacji Abisynia minimum 30 zł zobowiązujemy się przesłać kartkę pocztową z tego kraju.

KONTO: 74 1140 2004 0000 3502 7731 3347

Uprzedzając pytania – kartki pocztowe z Etiopii do Polski dochodzą, choć trwa to około miesiąca.

Dlatego, szczególnie gry zależy nam na określonym terminie, trzeba to robić z dużym wyprzedzeniem.

Najbliższa wysyłka pod koniec września, bo wtedy będę w Etiopii.

Na potwierdzenia przelewu, wraz z adresem na jaki ma być pocztówka wysłana i ewentualnym tekstem, czekam pod adresem poczty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Etiopii
Mapa Etiopii

Mapa i przewodnik po Etiopii w języku polskim

Najnowsza mapa drogowa Etiopii wykonana przez profesjonalną firmę kartograficzną Europilot. Zawiera aktualną sieć dróg.

Skala 1: 1 600 000, ISBN 978-83-7475-723-2

Przewodnik umieszczony na tylnej stronie mapy zawiera: diagram odległości ze stolicy Etiopii Addis Abeby do najważniejszych miast, mapkę Doliny Omo, mapkę rozmieszczenia skalnych kościołów w regionie Tigrai, opis etiopskich atrakcji wpisanych na listę UNESCO, najważniejsze grupy etniczne w tym kraju, etiopską kuchnię, skrót historii, porady i ważne dla podróżujących informacje.

Mapę prześlemy każdemu kto wpłaci na konto Fundacji Abisynia minimum 30 zł.

KONTO: 74 1140 2004 0000 3502 7731 3347

Na potwierdzenie przelewu wraz z adresem pocztowym na który ma trafić przesyłka czekam pod mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.